Skip to content

Yhteystiedot

Toimipaikkojen ja tilojen yhteystiedot

Seurakuntatoimisto
Käyntiosoite:
Kirkkoherrankuja 2, 21200 Raisio
Postiosoite: PL 10, 21201 Raisio

Pyhän Martin kirkko
Käyntiosoite: 
Kirkkotie 2, 21200 Raisio

Kirkkoherra Pertti Ruotsalo
Talousjohtaja Kari Haakana

NimiLajittele laskevasti Titteli Yksikkö Puhelin Sähköpostiosoite
Aakula Arja Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0390 arja.aakula@evl.fi
Ahtinen Päivi Seurakuntamestari Vahtimestarit 044 716 0359 paivi.ahtinen@evl.fi
Andersson Erja Diakoniatyöntekijä Diakoniatoimisto, Diakoniatyöntekijät 044 716 0326 erja.andersson@evl.fi
Arvelin Auli Toimistosihteeri Seurakuntatoimisto 044 716 0328 auli.arvelin@evl.fi
Asikainen Minna Palkanlaskija Taloushallinto 044 716 0355 minna.asikainen@evl.fi
Dahlgren Taina Toimistonhoitaja Seurakuntatoimisto 044 716 0343 taina.dahlgren@evl.fi
Diakoniatyön päivystysnumero maanantaisin klo 15-16 044 716 0325
Evans Stephen vs. kanttori Kanttorit, Musiikki 044 716 0333 stephen.evans@evl.fi
Flemming Mia Nuorisotyönohjaaja Nuorisotyönohjaajat, Tytöt ja pojat 044 716 0357 mia.flemming@evl.fi
Forsström Stefan Perhetyöntekijä Perhetyö, Tytöt ja pojat 044 716 0369 stefan.forsstrom@evl.fi
Haakana Kari Talousjohtaja Taloushallinto 0400 533 928 kari.haakana@evl.fi
Haapakoski Karoliina Pastori Papit, Tytöt ja pojat 044 716 0354 karoliina.haapakoski@evl.fi
Haapakoski Ville Nuorisotyönohjaaja Nuorisotyönohjaajat 044 716 0351 ville.haapakoski@evl.fi
Hautaa Kati Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0393 kati.hautaa@evl.fi
Henriksson Satu Toimistosihteeri Seurakuntatoimisto 044 716 0399 satu.henriksson@evl.fi
Jantonen Mikko Seurakuntapuutarhuri Hautausmaa 044 716 0361 mikko.jantonen@evl.fi
Järvenpää-Sanvidotto Satu Vahtimestari Vahtimestarit 044 716 0306 satu.jarvenpaa-sanvidotto@evl.fi
Jokinen Sari Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0391 sari.jokinen@evl.fi
Kajander Anne-Sophie tiedottaja Tiedotus 044 716 0331 anne-sophie.kajander@evl.fi
Karlsson Dick Kiinteistönhoitaja Kiinteistöt 044 716 0317 dick.karlsson@evl.fi
Katainen Hilkka-Helena Diakoniatyöntekijä Diakoniatoimisto, Diakoniatyöntekijät 044 716 0305 hilkka-helena.katainen@evl.fi
Koskensalo Katja Lähetyssihteeri Aikuistyö, Lähetystyö 044 716 0376 katja.koskensalo@evl.fi
Koskinen Jukka Erityisammattimies Hautausmaa 044 716 0362 jukka.o.koskinen@evl.fi
Lahdenperä Maj-Britt Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0304 maj-britt.lahdenpera@evl.fi
Lahti Eeva Nuorisotyönohjaaja Lapsityö, Nuorisotyönohjaajat, Tytöt ja pojat 044 716 0341 eeva.lahti@evl.fi
Leino Päivi Diakoniatyöntekijä Diakoniatoimisto, Diakoniatyöntekijät 044 716 0365 paivi.leino@evl.fi
Lummikko Teppo Pastori Diakoniatoimisto, Papit 044 716 0350 teppo.lummikko@evl.fi
Niemi Johanna Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0301 johanna.niemi@evl.fi
Nieminen Sini Kanttori Kanttorit, Musiikki, Tytöt ja pojat 044 716 0367 sini.nieminen@evl.fi
Nieminen Leena Johtava diakoniatyöntekijä Diakoniatoimisto, Diakoniatyöntekijät 044 716 0375 leena.a.nieminen@evl.fi
Nurminen Päivi Toimistosihteeri (määräaik.) Seurakuntatoimisto 044 716 0300 paivi.m.nurminen@evl.fi
Pajunen Antti Pastori Aikuistyö, Papit 044 716 0358 antti.pajunen@evl.fi
Peltonen Tiina Erityisammattimies (määräaikainen) Hautausmaa 044 716 0368 tiina.peltonen@evl.fi
Pentti Mariitta Diakoniatyöntekijä Diakoniatoimisto, Diakoniatyöntekijät 044 716 0352 mariitta.pentti@evl.fi
Rautiainen Jyrki pastori Papit 044 716 0323 jyrki.rautiainen@evl.fi
Ruotsalo Pertti Kirkkoherra Papit 040 502 0077 pertti.ruotsalo@evl.fi
Saarinen Jukka Kanttori Kanttorit, Musiikki 044 716 0381 jukka.saarinen@evl.fi
Salminen Tomi opintovapaalla Hautausmaa
Salonen Johanna Lapsityönohjaaja, työalajohtaja Lapsityö 044 716 0370 johanna.salonen@evl.fi
Selin Terhi Seurakuntamestari Vahtimestarit 044 716 0320 terhi.selin@evl.fi
Seppänen Riitta Vahtimestari Vahtimestarit 044 716 0335 riitta.seppanen@evl.fi
Siltala Vesa Pastori Aikuistyö, Papit 044 716 0339 vesa.siltala@evl.fi
Siltala Hannele Ympäristöasiantuntija, Projektikoordinaattori Aikuistyö, Vapaaehtoistyö 044 716 0380 hannele.siltala@evl.fi
Suominen Irene Toimistosihteeri Seurakuntatoimisto 044 716 0327 irene.suominen@evl.fi
Tohka Marika Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0303 marika.tohka@evl.fi
Tunturi Mika Johtava nuorisotyönohjaaja Nuorisotyönohjaajat 044 7160 330 mika.tunturi@evl.fi
Tuominen Sirpa-Liisa kirkkoherransihteeri Tiedotus 044 716 0322 sirpa-liisa.tuominen@evl.fi
Vikman Marita Kirjanpitäjä Taloushallinto 044 716 0383 marita.vikman@evl.fi
Vuorio Hanna Pastori Papit 044 716 0377 hanna.vuorio@evl.fi
Waris Unna Lastenohjaaja Lapsityö 044 716 0302 unna.waris@evl.fi