Pappilan kesäpäivät

ke 11.6. klo 9.00 – 12.00

Seurakuntatalo

Pappilan kesäpäivät on ulkotapahtuma lapsiperheille ja hoitajille lapsineen Wanhan Pappilan pihalla ja leikkipuistossa.

Pappilan kesäpäivät 2.-13.6.2025 arkipäivisin klo 9-12. Ohjelmassa mm. leikkiä, laulua, askartelua, liikuntaa ja toiminnallisia tehtäviä sekä keskiviikkoisin klo 10 hartaus.
Seuraavan viikon ohjelma julkaistaan aina edellisenä perjantaina Facebook-sivullamme: Raision seurakunnan lapsi- ja perhetyö.
Ota omat eväät, astiat ja piknikpeitto mukaan ja tule viettämään kesäpäivää myös eväshetken merkeissä.
Pihalta löytyy sähkögrilli, jossa voi grillata omia eväitä. Seurakunta tarjoaa mehua, teetä ja kahvia.
Voit tulla ja mennä oman aikataulusi mukaan. Leikkimökki on avoinna ja hiekkalelut esillä joka päivä. Kesäpäivät ovat auki säällä kuin säällä.
Tule mukaan ulkoilemaan ja tapaamaan muita lapsia ja aikuisia!
  • Lapsille ja lapsiperheille Lapsille ja lapsiperheille

Linkki avautuu uudessa välilehdessä