Skip to content

Kanttorin virka avoinna

Raision seurakunnassa on avoinna uusi, kolmannen kanttorin virka,

joka edellyttää ylempää korkeakoulututkintoa (kirkon säädöskokoelma n:o 108, 2§). Seurakuntamme (jäsenmäärä noin 19000) musiikki- ja muu toiminta on monipuolista ja vireää.

 

Edellytykset

Uudelta työntekijältämme odotamme vahvaa sitoutumista perusseurakuntatyön hoitamiseen, musiikillista laaja-alaisuutta, innostusta eri-ikäisten musiikkikasvatukseen, hyviä yksinlaulu-, urkujensoitto- ja kuoronjohtotaitoja.

Seurakunnassamme arvostetaan hyviä yhteistyötaitoja.

 

Virka edellyttää suomen kielen erinomaista suullista ja kirjallista taitoa sekä ruotsin kielen tyydyttävää ymmärtämisen taitoa. Virkaan valitun tulee esittää KL 6:4 a §:n mukainen rikosrekisteriote. Palkkaus on vaativuusryhmän 601 mukainen.

 

Hakeminen

Hakemukset toimitetaan Turun arkkihiippakunnan tuomiokapituliin os. Hämeenkatu 13, PL 60, 20501 Turku, viimeistään 16.12.2011 klo 16.00.

 

Lisätietoja:  

kanttori Katarina Engström puh. 044 7160 333 tai katarina.engstrom@evl.fi