Skip to content

Seurakuntaan haetaan Nuorisotyönohjaajan sijaista

Raision seurakunta etsii nuorisotyönohjaajan sijaista 19.8.2013-31.12.2014 väliselle ajalle.

 

Nuorisotyönohjaaja toimii nuorisotyön tiimissä kolmen muun nuorisotyönohjaajan, kahden perhetyöntekijän ja rippikoulu-nuorisopastorin kanssa.

 

Edellytämme kirkon nuorisotyönohjaajan tutkintoa (keväällä 2013 valmistuvat otetaan huomioon). Tehtävään valittavan on oltava ev.lut. kirkon jäsen. Palkkaus määräytyy kirkon palkkausjärjestelmän mukaisesti.

 

Keskeisiä työalueita ovat avoin nuorisotyö, isostoiminta, leirit, rippikoulu, sosiaalinen media ja nuorisotyöntiedotus. Työn menestyksekäs hoitaminen edellyttää valmiuksia käyttää tietokonetta ja nettiä. Arvostamme innostusta viestintään, erityisesti verkkoviestintään. 

 

Sijaisuus täytetään sopimuksen mukaan. Tehtävään valitun on toimitettava rikosrekisterilain 6 § 2 momentissa tarkoitettu rikosrekisteriote sekä seurakuntamme käytännön mukainen todistus terveydentilastaan.

 

Hakemus ja CV tulee toimittaa viimeistään keskiviikkona 5.6. klo 15.30 osoitteella: Raision seurakunta, Kirkkoneuvosto, PL 10, 21201 Raisio. Kuoreen merkintä ”Nuorisotyönohjaaja”.

 

Lisätietoja: johtava nuorisotyönohjaaja Kimmo Keskinen, puh. 044-7160 330 tai kimmo.keskinen@evl.fi